اگر در جستجوی قیمت آجر نما و آجر نما نسوز به این صفحه آمدید . ما سعی کرده ایم در این بخش به تمامی نکاتی که در رابطه با آجر نما می باشد را برای شما شرح دهیم  . هم چنین ترفند های شناخت انواع آجر با یکدیگر را بیشتر توضیح می دهیم .

انواع آجر نسوز های پر فروش و کاربرد

 1. آجر نسوز سيليسی
 2. آجر نسوز ویژه ،
 3. آجر نسوز آلومينيومی
 4. آجر نسوز قلیایی
 5. آجر های عایق
 6. آجر های آلومینی
 7. آجر های کرندومی
 8. آجر های شاموتی

توضیحات آجر های نسوز 

آجر نسوز سيليسی

آجرهایی که از خاک سیلیسی تشکیل شده باشند، مح گفته می شود. البته خاک های سیلیسی را در اصطلاح کورتزیت هم می گویند که مواد تشکیل دهنده آنها شامل اکسید سیلیسیوم به مقدار خیلی زیاد و مابقی آنها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن که برای تهیه این ترکیب از کوارتز خالص استفاده می کنند. از این نوع آجر های نسوز برای پوشش درونی کوره های فولاد سازی استفاده می شود.

حتی آجر های نسوز سیلیسی بیشتر برای پوشاندن جداره درونی کوره‌های تولید خمیر شیشه در کارخانه های شیشه سازی ، سرامیک و همچنین کوره های کک سازی هم کاربرد دارند، دلیل آن هم این است که این نوع آجرها رسانایی گرمایی بالایی در نفوذ ناپذیری مقابل گازها دارند.

 

آجر-نسوز-سيليسی

 

آجر نسوز ویژه

این آجر ها نوعی از آجر های نسوز هستند که از تهیه شده از فلزات واسطه می باشند و کاربرد های خاصی در صنعت دارند

انواع آجرهای نسوز ویژه عبارتند از :

آجر نسوز اکسید کروم – کوروندوم

مواد تشکیل دهنده این نوع آجر ۹۰ تا ۹۵ درصد اکسید آلومینیوم و ۵ تا ۱۰ درصد اکسید کروم

I وII است. این آجر در بخش درونی کوره بلند ذوب آهن استفاده می شود .

 

آجر-نسوز-ویژه-

 

آجر نسوز زیر کونیوم

این آجر مقاومت گرمایی زیادی دارد به همین دلیل بیشتر کاربرد آن کوره ذوب آهن آلومینیوم و کوره شیشه مذاب است.

از ذوب سولفات زیر کونیوم با آهک ، ناخالصی آن به همراه سیلیکات کلسیم جدا می‌شود و Zr2O (اکسید زیر کونیوم) خالص بدست می آید . Zr2O مقاومت گرمایی زیادی دارد ، به همین دلیل از آن در ساختن بوته ‌های ذوب فلز در صنایع ذوب فولاد و در راکتورهای اتمی به عنوان بازتاب دهنده نوترون استفاده می‌شود .

آجر نسوز اکسید کروم

این آجر دارای ۹۰ تا ۹۵ درصد اکسید کروم می باشد. برای تهیه آن از Cr2O3 سنتزی استفاده می‌شود و از آن در تولید کوره ذوب خمیر شیشه در کوره های صنعت شیشه سازی استفاده می شود.

آجر نسوز آلومينيومی

عمده ماده تشکیل دهنده این آجرها اکسید آلومینیوم یا آلومین است. آنها را از مخلوط کائولن ، بوکسیت و کروندوم که بیش ار ۷۰% آلومین دارد ، تهیه می‌کنند . دمای پخت این آجرها حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی‌گراد است .

از این نوع آجر برای پوشاندن جداره درونی کوره‌های ذوب فولاد استفاده می‌شود. با مقاومت حرارتی مناسب تا ۱۷۵۰ درجه سلسیوس و مقاومت در برابر قلیاها در پوشش داخلی کوره های ذوب فلزات و آهن و شیشه سازی های بزرگ کاربرد دارد.

آجر نسوز قلیایی

آجر های قلیایی از اکسید منیزیم و سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده اند. . برای تهیه اکسید منیزیم ، کربنات منیزیم طبیعی (ماگنزیت) یا دو لومیت را در دمای بین ۵۵۰ تا ۱۸۰۰درجه سانتی‌گراد حرارت می دهند. در صورتی که بخواهند مقاومت گرمایی این نوع آجر ها را افزایش دهند .

مقداری اکسید کروم و اکسید آهن را به این مخلوط اضافه می کنند. کاربرد این نوع آجرها در پوشش درونی کوره های باز فولاد سازی، کوره های دوار سیمان سازی، قسمت بالایی کوره های ذوب شیشه و همچنین تهیه صنایع فلزات غیر آهنی می باشد.

مواد تشکیل دهنده آجر نسوز :

مواد اولیه تولید آجر نسوز را مواد نسوز می نامند که به مواد معمولا سرامیکی و غیره فلزی گفته می شود که می توانند در درجه حرارتهای بالا پایدار باشند. مواد نسوز باید قابلیت حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را در درجه حرارتهای بالا و شرایط محیط عمل داشته باشند.

امروزه به منظور حفظ و ماندگاری بناهای مهم و خاص در برابر سایش و یخبندان‌ و قابلیت مصرف در تمامی شرایط اقلیمی از آجرنسوز استفاده می‌شود که دارای تنوع در رنگ، زیبایی و استحکام فوق‌العاده هستند.

محصولات آجر نسوز  قابلیت استفاده به عنوان پلاک نما، گوشها و دور پنجرها، کف فرش های پیاده رو و کف فرش های خیابانی را دارد که از ضخامت استاندارد ۲۴ میلیمتر تا ۷ سانتی متر بسته به نوع استفاده و اجرا قابل تغییر می باشد.

از این رو آجر نسوز به صنعت ساختمان وارد شد که از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • شوره نزدن در حین نصب و پس از بهره برداری که دلیل این موضوع استفاده از مواد اولیه ای مرغوب تر و کنترل شده تر و دمای پخت بالاتر است.
 • تنوع رنگ بالا که بر گرفته از تنوع مواد اولیه، امکان ترکیب کردن و فرموله کردن مواد اولیه، شرایط پخت کنترل شده و تکنولوژی ساخت بالاتر است.
 • استحکام بالاتر که به دلیل دمای پخت بالاتر و محیط کنترل شده تر است.
 • ثبات ابعادی و شکل هندسی مطلوب که بر گرفته از فرآیند ساخت پیشرفته تر و کنترل شده تر در این محصولات است.
 • تنوع شکل و ابعاد.
 • ویژگی های آجر نسوز در طراحی داخلی:
 • داشتن رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف
 • سازگار با محیط منازل، به دلیل عدم استفاده از مواد و آلاینده های مضر
 • نسوز بودن و عایق نسوز
 • عدم لغزندگی در دراز مدت
 • ماندگاری بالا و با دوام
 • دارای مقاومت در مقابل جذب آب
 • عایق در برابر سرما و گرما
 • تنوع در رنگ و ترکیبات رنگی
 • خاص و چشم نواز
 • ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات
 • مقاومت فشاری بالا
 • دارای تنوع ابعاد
 • مرغوب و با کیفیت

موارد استفاده از آجر نسوز به سبک مدرن :

اگر شما قصد دارید که دیوار آجری را در فضای ساختمان، منزل و یا محل کارتان بسازید، از آجرنسوز برای برجسته کردن آن استفاده کنید. از آن جایی که نمای آجر نسوز توجه همه ی افراد را به خود جلب می کند، می توانید از آن در قسمت های مختلف استفاده نمایید.

به عنوان مثال:

پس زمینه مناسب برای نمایش عتیقه، قاب عکس ها، در عین حال با مبلمان به سبک مدرن و جدید

دیوار پشت قفسه ها

دیوار پشت تلویزیون

دیوار آجر نسوز در اتاق نشیمن با سقف چوبی و لوستر های زیبا

دیوار آجرنسوز در اتاق خواب

دیوار آجر نسوز در آشپزخانه

آجر نسوز برای ساخت شومینه

دیوار آجر نسوز در رستورانها

دیوار آجر نسوز در کافی شاپها

دیوار آجر نسوز در مدرسها

دیوار آجر نسوز در بازارها

آجر نسوز نما تمام آنچه که افراد از استحکام، دوام و ماندگاری، امنیت و زیبایی در دراز مدت انتظار دارند، برآورده می سازد. معماران و انبوه سازان با استفاده از آجر نسوز نما می توانند طرح ها و مدل های خاص و زیبا را به صورت ماهرانه اجرا نمایند.

با آجر نسوز می‌توان هر طرحی که در ذهن دارید در طراحی دکوراسیون هایتان پیاده کنید. شاید افرادی خواهان معماری به سبک سنتی باشند و افرادی دیگر سبک مدرن را ترجیح دهند، این فضا را به کمک انواع آجرهای نما نسوز در داخل ساختمانها، خانها و دفتر کارتان به واقعیت مبدل کنید.

رنگ آجر های نسوز

معروف تر ین رنگ های آجر نسوز قرمز و قهوه ای می باشد، اما فراموش نکنید که تنوع رنگ در آجر های نسوز زیاد بوده و از مشکی گرفته تا سفید می توانند تغییر رنگ داشته باشند. حتی وجود رنگ های زنده و به رنگ طبیعت هم در آجر های نسوز به چشم می خورد که باعث می شود نمایی منحصر به فرد ایجاد شود.

قیمت آجر نسوز

قیمت آجرهای نسوز نما نسبت به سایر آجرها بالاتر بوده و دلیل آن هم بالا بودن قیمت خاک نسوز است. البته قیمت خاک نسوز هم به دلیل مشکل بودن تولید آن بالا می باشد.

لیست قیمت آجر نسوز نما :

چنانچه یا جستجوی عبارت قیمت آجر نما ، قیمت آجر نما نسوز وارد این برگه شده اید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم . البته توجه داشته باشید که با توجه به نوسانات شدید قیمتها و تغییرات آنی و تعداد بالای محصولاتی که توسط ما تولید و ارائه می شود .

در حال حاضر امکان قرار دادن قیمت را در وب سایت نداریم ولی اصلا جای نگرانی نیست چون با تماس با شمارهایی که در زیر این بخش قرار دادیم به راحتی می توانید قیمت هر نوع آجر که نیاز دارید را بپرسید . ما در خدمت گذاری به شما حاضریم…

جهت اطلاعات بیشتر و لیست قیمت آجر نسوز نما با شماره ۰۹۱۳۱۱۷۱۱۳۱ ، ۰۹۱۳۸۱۸۳۱۳۶ و ۰۳۱۴۵۸۳۷۸۰۰ تماس بگیرید . به صورت آنلاین قیمت آجر را بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید

آجر نما نسوز چیست ؟

دیوارهای پوشیده شده با آجر نسوز نما  در دهه های آخر قرن بیستم مورد استقبال زیادی قرار گرفتند البته قبل تر نیز اینگونه ساخت و ساز با آجر در سطح جهانی معمول بوده که شواهد تارخی ، مدرک برای این ادعاست و هر روز به شمار شیفتگان بکارگیری این دیوارها در طراحی داخلی افزوده می گردد .

آجر نسوز راه حلی کامل و زیبا جهت طراحی داخلی :

در چند سال گذشته معماران و صاحبان خانه ها به طور شگرفی به سمت دیوارهای آجر نسوز جذب شده اند . و هر زمان که آنها نیاز به بافتی ملموس، هویتی منحصر به فرد و جذابیتی بی انتها در فضاهای مختلف ساختمان داشته اند، آنرا به عنوان راه حلی کامل و زیبا جهت طراحی داخلی فضاهای خود در نظر می گیرند.در حقیقت آجر نما نسوز به نوعی سبک یا شخصیت در طراحی داخلی ایرانی تبدیل شده که مدرنیته را در کنار فرهنگ و تاریخ جمع می کند .

این نوع از دیوارها در طراحی داخلی واقعا شگفت انگیز ظاهر شده و به طراحی شما هویت مثال زدنی اضافه می کنند.  مهم نیست که شما تصمیم به ایجاد یک اتاق خواب، حمام و یا اتاق نشیمن گرفته اید.

هر قسمتی ظاهری مجذوب کننده با این دیوارهای آجر نسوز نما  پیدا خواهد کرد. البته باید در خصوص استفاده از این آجر در هر فضا حتما با طراح داخلی یا معمار خود مشورت کنید و طرح های سه بعدی را نگاه کنید .

علت های استفاده آجر در ساختمان

اگر زیبایی طرح بیرونی خانه را کنار بگذاریم که مهمترین استفاده مکرر مردم می باشد از مزیت های که استفاده آجر نما در ساختمان استفاده میشود

رنگ ثابت

اغلب آجرها ترکیبی از خاک‌های معدنی هستند و هیچ رنگ مصنوعی و اضافه‌ای به آن‌ها افزوده نمی‌شود.  به همین دلیل با گذشت زمان رنگ آجرها به ویژه آجرهای نسوز ثابت بوده و بر اثر عواملی مانند تابش مستقیم و شدید خورشید یا شرایط جوی، تغییرات دما و… تغییری نمی‌کند. 

البته کاملا طراحی دکوراسیون خانه ها کاملا شخصی نما کاری می شود . و هیچ قانونی ندارد که اینگونه نما بهتر است همه آجر نماها عالی هستند .

برخی از نمونه کار های اجرا شده آجر نسوز نما در سطح نمای ساختمان را در زیر مشاهده میفرمایید :

نحوه نصب آجر های نسوز

توجه داشته باشید که برای نصب آجر های نسوز می توانید از چسب استفاده کنید، اما با استفاده از ملات و سیمان هم قابل نصب هستند.  نکته مهم این است که طرح و ترکیب رنگها و همچنین ترکیب سنگ و آجر باعث می شود تا کار زیبایی را در نهایت ارائه دهید .

توجه داشته باشید که اگر از گرانترین آجر نسوز هم برای نمای ساختمان استفاده کنید، اما در زمان اجرا، طرح و ترکیب مناسبی را در نظر نداشته باشید، بی فایده خواهد بود و تمام هزینه هایی که کردید به هدر خواهد رفت. از این رو توصیه می کنیم که برای نمای ساختمان طرحی مناسب و زیبا را با کمک طراحان در نظر گرفته و اجرا نمایید.

از مزایای آجر نسوز در نمای بیرونی ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به علت پخت در دمای زیاد در مقابل فرسایش و سرما و گرما مقاوم می باشد.
 •  به علت پخت ، شامل طیف های رنگی زیبا می باشد که در پایان کار زیبایی نما صد چندان می شود.
 •  سبک بوده و نیاز به اسکوب و نگه دارنده ندارد و در نتیجه هزینه اضافی برای مشتری ندارد.
 • جذب زیادی با ملات و سیمان دارد و هرگز از ساختمان نمی افتد و خطر سقوط مصالح وجود ندارد.
 •  هر نوع طرح و الگویی را می توان با آجر اجرا کرد و محدودیت اندازه در محل نصب ندارد.
 •  در نهایت عایق سرما و گرما بوده و از اتلاف انرژی در همه فصول جلوگیری می کند.

جمع بندی  : در این مقاله به انواع آجر نما – آجر نما نسوز – آجر نسوز نما آجر نماها و قیمت آنان اشاره شده که به طور کلی با ترفند های که ما در این مقاله به شما آموزش داده ایم  امیدوار هستیم در خرید آجر و شناخت کیفیت دگر مشکلی نداشته باشید