آجر های ماشینی

آجر ماشنی

آجر های ماشینی

ترفند های خرید انواع آجر ماشینی

در این بخش به توضیحات و ترفند های قیمت آجر ماشینی ماشینی می پردازیم آجر های ماشینی همان آجر های هستند که توسط کارخانه آجرها بارگیری می شود ,  دسته بندی های متفاوتی دارند که می شود به انواع آجر نما و آجر های سفالی و آجر لعابی اشاره کرد مهمترین بخش آجر نمامی باشد ,

 

محاسبه قیمت آجر ماشینی 

آجر ها نسبت به نوع بسته بندی قیمت های متفاوتی دارد به طور مثال اگر قیمت آجر قرمز دونه ۱۱۰ تومان باشد بسته بندی آن ۱۳۰ تومان محاسبه می شود دقت کرده باشید شاید در بعض کارخانه آجر ها قیمت های متفاوتی دیده باشید

 

آجر های ماشینی

آجرهای ماشینی  یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی است که امروزه به دلیل گسترش روز افزون صنعت ساختمان سازی ، تقاضا و عرضه ی آن در بازار به وفور دیده می شود. به همین علت کارخانه ی آجر سازی ایران نیاز اقدام به تولید آجر های متنوع و با کیفیت کرده است.

آجر های ماشینی از نظر اندازه ، شکل و جنس بسیار متنوع هستند که هر کدام از آنها کاربرد های مختلفی دارد. در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی بسیاری از خانه ها ، آپارتمانها ، رستورانها ، کافی شابها و سایر اماکن از آجر استفاده می شود. همچنین برای ساختن گنبد ، طاق و قوس بنا و نیز اتصال دو دیوار می توان از آجر بهره برد .

ویژگی خرید آجر ماشینی

آجر باید نسبت به دما مقاومت زیادی داشته باشد تا در هنگام آتش سوزی ، دیوار های ساختمان به سرعت دچار ریزش نشوند . رنگ آجر باید یکنواخت باشد و در یک سطح آن ، تفاوت رنگ وجود نداشته باشد. سطح آجر باید کاملا صاف باشد و پستی و بلندی نداشته باشد . در صورت تمیال میتوانید صفحه پیج اینستاگرام  ما رو هم دیدن کنید .

شناخت آجر ماشینی

آجر باید سفت و محکم باشد یعنی اگر ما موقع خرید آجر ماشینی ناخن خود را روی آجر بکشیم ؛ در سطح آجر خراشی ایجاد نشود. وزن آجر نباید خیلی زیاد باشد در واقع یکی از ویژگی های مثبت آجر های ماشینی ، وزن کمتر آنها نسبت به سایر انواع آجر می باشد . آجر خوب باید مقاوم باشد و باری را که به ساختمان وارد می شود تحمل کند . خاصیت جذب آب در آجر، بسته به نوع و کاربرد آجر نباید از حد معینی کمتر یا بیشتر شود.

فواید آجر ماشینی

فایده ی جذب و مکندگی آب در آجر این است که وقتی آب در مجاورت اجر قرار می گیرد مقداری از آب به درون اجر کشیده می شود و همراه با خود مقداری از سیمان و چسب مواد را به عمق آجر می برد و موجب چسبیدن قطعات به هم می شود. اگر جذب آب از حد معینی کمتر باشد در نتیجه مواد چسبی را نمی تواند جذب کند و قطعات مختلف آجر به هم نمی چسبد . اگر جذب آب در آجر زیاد تر از حد معمول باشد فرصت ایجاد واکنش های شیمیایی را از مواد گرفته و مواد را خراب می کند .