تفاوت آجر نما زرد و آجر نما قرمز در چیست؟

تفاوت آجر نما زرد و آجر نما قرمز در چیست؟

تفاوت آجر نما زرد و آجر نما قرمز را بهتر بشناسیم!

آجر نما قرمز

تفاوت آجر زرد و آجر قرمز نما ، علاوه بر رنگ ظاهری تفاوت‌های دیگری نیز می باشد:

در تفاوت آجر زرد و آجر قرمز نما باید گفت ، آجرنمای زرد معمولا  از خاک رس تهیه می‌شود ولی آجرنمای قرمز از معادن سنگ شیل که دارای اکسید آهن بالا می‌باشد، تهیه می‌شود. به طوری که نیاز به افزودن مواد رنگی نمی‌باشد و دوام رنگ به طور دائم ثابت می‌باشد.

تفاوت دوم در تفاوت آجر زرد و قرمز نما این است که درصد جذب آب آجرنمای قرمز بسیار پائین بوده، به همین دلیل در زمستان در هنگام یخ‌ بندان دوام بیشتری دارد و مناسب جهت استفاده در مناطق سردسیری می‌باشد. همچنین این نوع آجر مناسب جهت شهرهای بزرگ و آلوده و نیز مناطق شرجی با رطوبت بالا می‌باشد، چرا که آجرنمای قرمز رطوبت و آلودگی را به خود جذب نمی‌کند و همین امر باعث می‌شود تا سالیان سال با همان کیفیت اولیه باقی بماند.

سومین تفاوت آجر نمای زرد و آجر قرمز نما در این است که خاصیت ضد سایش آجرنمای قرمز باعث می‌گردد که در بسیاری از کشورهای جهان جهت استفاده در اماکن عمومی نظیر پیاده‌روها و نیز منازل ویلایی به صورت کف فرش استفاده گردد در صورتی که آجر نمای زرد کمتر دارای چنین خصوصیتی است.

چهارمین تفاوت آجر زرد و قرمز نما ، مقاومت فشاری بسیار بالا در آجر نمای قرمز تولیدی با سنگ شیل است که آن را در مقایسه با آجر های تولیدی با خاک رس که عموما زرد رنگ هستند متمایز می نماید .

همین تفاوت آجر زرد و آجر قرمز نما باعث گردیده تا در سراسر اروپا ، آمریکا ، چین و کشورهای آسیای میانه از این نوع آجر استفاده می‌گردد.

آجر نما زرد