آجر نسوز اصفهان

اجر نسوز ایران نیاز بهترین اجر نسوز اصفهان

آجر نسوز اصفهان

آجر نسوز اصفهان چگونه تولید می شود ؟

آجر نسوز نوعی آجر است که از خاکهای چینی و نسوز تولید شده است . ساختار آجرهای نسوز اصفهان از مواد مولکولی متراکم و ظریف تشکیل شده است . آجر نسوز در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه پخته می شود . این دمای پخت باعث می شود که آجر دمای حرارت بالایی را تحمل کند . آجر نسوز اصفهان در کوره ها و پاتیل ها و عایقکاری صنعتی کاربرد فراوان دارد . البته از نوع معمولی این آجر در نمای ساختمان ها استفاده می شود .

قیمت آجر نسوز در استان اصفهان آجر نمای نسوز آجر نما نسوز
ارایه انواع اجر نسوز در اصفهان به صورت کلی و جزیی وبهترین اجر نسوز در اصفهان و همچنین خرید و فروش اجرنسوز در اصفهان

آشنایی با مواد تشکیل دهنده آجر نسوز :

آجر های نسوز  از مواد پایه ای به نام کانی های معدنی خیلی خاص و پوکه های معدنی تشکیل شده است . این مواد از جنس نسوز هستند و مقاومت بالایی در برابر دمای زیاد دارند . مواد سرامیکی و معمولا غیر فلزی جزو مواد اولیه در تولید آجر نسوز اصفهان هستند .

مواد نسوز استفاده شده در تولید آجر اصفهان در درجه حرارت های بالا پایدار بوده . این مواد قابلیت حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را در درجه حرارتهای بالا و شرایط محیط عمل را دارا می باشند .

استفاده از آجر نسوز در نمای ساختمان :

استفاده از آجر نسوز در نمای ساختمان ، ساختمان شما برای نسل های آینده و فرزندان شما هم جذاب و همانند روز اول حفظ می کند . البته باید در نمای ساختمان از آجرهایی استفاده کنید که دارای استاندارد لازم هستند .

وقتی نگاهی کلی به بازار خرید آجر نسوز می اندازید متوجه خواهید شد که بسیاری از آجرهای نسوز موجود در بازار دارای استاندارد لازم نمی باشند . در صورتی که آجر نسوز کیفیت لازم را نداشته باشد به مرور زمان رنگ آجر تغییر می کند . سطح آجر شوره می زند و یا جلبکی مانند خواهد شد . توصیه میشود در زمان خرید آجر نسوز حتما داشتن استانداردهای ثبات رنگ و ضد شوره بودن آجر نسوز را از فروشنده بخواهید .

ایران نیاز- ارائه انواع آجر نما اصفهان آجر سفال اصفهان- آجر نسوز اصفهان
آجرنما نسوز ایران نیاز در اصفهان با تولید انواع آجر نما نسوز در رنگ های مختلف

موارد استفاده از آجرهای نسوز :

مهم ترین ویژگی آجر های نسوز مقاومت بالای آنها در برابر حرارت می باشد . به همین در کوره های صنعتی برای پوشش درونی کوره مورد استفاده قرار می گیرند . هر جایی که درجه حرارتی بالا وجود دارد ، آجر نسوز کاربرد خواهد داشت .

میزان تحمل پذیری دما در آجرهای نسوز اصفهان :

آجر های نسوز با توجه به نوع ماده ای که در ترکیبات آنها به کار رفته است ، دارای انواع مختلفی هستند . مواد به کار رفته در تولید آجر نسوز میزان تحمل پذیری دما را مشخص می کند . آنچه تا دهه ۱۹۶۰ برای پوشش کوره ها مورد استفاده قرار می گرفت ، کربن و خاک نسوز است . اما در حال حاضر کاربرد آجر های نسوزدر پوشش داخلی کوره ها بسیار گستره می باشد .